Wszyscy jesteśmy odbiorcami kultury. Teraz możemy również stać się Mecenasami Kultury.
Wspierając kulturę, inwestujemy w przyszłość i rozwój życia artystycznego w Polsce, a w przypadku FKŻ – dodatkowo wspomagacie budowanie tolerancyjnego społeczeństwa. Każdy z Was z uczestnika FKŻ może stać się jego twórcą. Z gościa Chederu – jego współgospodarzem. Z wolontariusza – promotorem kreatywności młodych.
Zapraszamy do przekazania dowolnej kwoty darowizny na działalność statutową naszego Stowarzyszenia, która obejmuje zarówno doroczny festiwal, jak też program w Chederze i nasz unikatowy projekt wolontariatu całorocznego. Udostępniamy Wam narzędzie, dzięki któremu w kilka minut możecie stać się Mecenasami kultury, dokonując przelewu z waszego konta lub karty kredytowej.
Wspieranie nigdy nie było tak proste! Zapraszamy!
Jak działamy?
Jesteśmy jedną z najstarszych i najprężniejszych organizacji pozarządowych, działających w Krakowie – już od 1988 roku, kiedy to odbył się pierwszy FKŻ.
Każda z dotychczasowych edycji festiwalu powstała dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymywaliśmy z różnorakich źródeł: od dotacji publicznych, poprzez środki z fundacji polskich i zagranicznych, aż po sponsorów komercyjnych. Zaufały nam dotychczas takie instytucje jak Miasto Kraków, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Forda, Fundusz EOG, Taube Foundation for Jewish Life and Culture, Koret Foundation i wiele innych.
To dzięki tym wspaniałomyślnym instytucjom możecie nie tylko co roku cieszyć się i doświadczać współczesnej kultury żydowskiej podczas naszego festiwalu, ale też poznawać kulturę żydowską w Chederze, który działa od 2007 roku. Dzięki tym środkom rozwinęliśmy też nasz unikatowy program wolontariacki – The Machers, który każdego roku obejmuje niemalże 100 młodych ludzi z Polski i zagranicy.
W trosce o przejrzystość i gospodarność, co dwa lata przeprowadzamy zewnętrzny audyt finansowy w naszym Stowarzyszeniu, sprawdzający zgodność naszych działań z obowiązującym w Polsce prawem o rachunkowości i stowarzyszeniach. Dotychczasowe audyty potwierdzały, że gospodarujemy naszym budżetem w sposób legalny, roztropny i racjonalny.
Podobną opinię wydała o nas Najwyższa Izba Kontroli, która w 2015 roku przeprowadziła szczegółową kontrolę wydatkowania dotacji publicznych w latach 2012 – 2015. Kontrolerzy nie znaleźli ani jednego uchybienia, a ich raport w bardzo pozytywny sposób ocenia sposób zarządzania środkami finansowymi w naszym Stowarzyszeniu.
Regulamin darowizn
Przekazanie darowizny oznacza akceptację zapisów niniejszego regulaminu.
1. Darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej można przekazać poprzez system płatności elektronicznych PayU, obsługiwanych przez firmę PayU, z główną siedzibą w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 182, 60-166, NIP: 779-23-08-495
2. Darowizny przekazywane są w całości na pokrycie kosztów związanych ze statutową działalnością Stowarzyszenia.
3. Darowiznę możecie Państwo przekazać na konkretny projekt / wydarzenie organizowane przez nasze Stowarzyszenie: czy to w ramach dorocznego Festiwalu Kultury Żydowskiej, czy też Chederu, jak również programu wolontariackiego. Możecie również nie określać celu darowizny, a wtedy przeznaczymy ją na jedną z naszych statutowych aktywności.
4. Po zamknięciu naszego roku budżetowego i sporządzeniu rocznego bilansu (do końca marca roku następnego), możemy przekazać Państwu szczegółowy raport z wydatkowania Waszej darowizny. Aby otrzymać taki raport prosimy o informację na adres robert@jewishfestival.pl
5. Prosimy również o informację, czy chcecie Państwo zachować anonimowość, czy też możemy umieścić Państwa imię i nazwisko na liście naszych
6. Osobom przekazującym darowiznę w kwocie 1 800 PLN lub wyższej, proponujemy VIP PASS, który umożliwia wstęp na wszystkie wydarzenia danej edycji FKŻ. W celu uzyskania VIP PASS, prosimy o kontakt mailowy (robert@jewishfestival.pl), aby ustalić szczegóły.